Kulp

Wydarzenia kulturalne w okolicach Puszczy Białowieskiej

Bez kategorii No Comment

Czy w Puszczy Białowieskiej (https://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Białowieska) można jedynie relaksować się, przebywając na łonie natury? Oczywiście, że nie. Mieszkańcy dbają o to, aby tutejsze okolice kojarzyły się nie tylko z żubrami, ale także z doskonałą zabawą. Co więcej, doskonale im się to udaje.

W Hajnówce można uczestniczyć w wielu interesujących wydarzeniach kulturalnych adresowanych zarówno do starszych, jak i młodszych uczestników. Turyści przyjeżdżający tu na noclegi, mogą oglądać różne występy zespołów folklorystycznych, pochodzących z Białorusi oraz Podlasia, a także być świadkami pokazów dotyczących dawnych rzemiosł. Idealną pamiątką z takiego wydarzenia będzie przedmiot kupiony na jarmarku rękodzieła ludowego, gdzie poza znanymi figurkami żubrów można kupić nabyć malowaną porcelanę (chociażby tanie kubeczki do kawy, które w przyszłości mogą kosztować krocie), makatki lub biżuterię drewnianą. Ponadto organizatorzy tego typu wydarzeń kulturalnych dbają o to, aby uczestnicy mogli wziąć udział również w tańcu i różnych konkursach.

Co roku w okresie wakacyjnym jest organizowany również Jarmark Żubra. Jest to świetna okazja do rozsmakowania się w kulturze podlaskiej, ponieważ można uczestniczyć w prezentacji folkloru tych okolic. Ponadto każdy smakosz będzie usatysfakcjonowany, gdy zatrzyma się przy stoiskach z tradycyjnymi specjałami tutejszych mieszkańców. W końcu każdy Polak doskonale wie, że podlaska kuchnia jest jedną z najlepszych w kraju, a lokalne produkty stanowią jedną z największych wartości tego regionu. Bo czy ktoś nie słyszał o mrówkowcu lub serze korycińskim, który chwalą sobie największe gwiazdy gastronomii?

Dodatkową zaletą tutejszych wydarzeń kulturalnych jest to, że wstęp na większość z nich jest darmowy. Wystarczy wynająć nocleg (baza jest dobrze rozwinięta i dostępna na każdą kieszeń – ) i rozkoszować się podlaską kulturą. Na pewno jest ona warta tego, aby ją bliżej poznać, a może nawet zakochać się w niej. Wydarzenia kulturalne odbywające się corocznie na terenach puszczy Białowieskiej stanowią okazję do zaznajomienia się z folklorem podlaskim i białoruskim. Doskonała muzyka, barwne stroje i dopracowane w każdym szczególe występy licznych grup taneczno-muzycznych rozweselą każdego ponuraka i pozwolą na spędzenie czasu ze swoją rodziną.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>