Kulp

Skorzęcin: na wakacje nie trzeba wyjeżdżać daleko

Bez kategorii No Comment

Aby się nie nudzić w wakacje, nie trzeba wcale wyjeżdżać nad morze czy w odległe rejony. Dla miłośników wypoczynku nad wodą ciekawą propozycją jest wielkopolski Skorzęcin. To największy wakacyjny ośrodek w regionie, gdzie można cieszyć się wszystkimi zaletami lata, a ilość atrakcji nie ustępuje wcale nadmorskim miasteczkom i osadom.

Skorzęcin to miejscowość położona nieco ponad 20 km od Gniezna, pierwszej stolicy Polski, będącej sercem Szlaku Piastowskiego. Przy niewielkiej wiosce otoczonej lasami, leżącej na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego, wraz z rozpoczęciem letniego sezonu ożywa całe odrębne miasteczko, jakim jest ośrodek wypoczynkowy. Znajduje się tu rozbudowana baza noclegowa [więcej pod hasłem: Skorzęcin], piękna plaża, obiekty sportowe, tętniące życiem lokale gastronomiczne, dyskoteki i kluby. To wszystko otoczone lasem, rozciągnięte pomiędzy dwoma jeziorami.

Nad jeziorem Niedzięgiel znajduje się główne kąpielisko z reprezentacyjnym molo. Przy nim można zagrać w siatkówkę plażową, skorzystać z kortu tenisowego alby wybrać się z pociechą na plac zabaw. Plaża jest szeroka i piaszczysta, z bardzo łagodnie opadającym brzegiem i czystą wodą, regularnie badaną w czasie każdego sezonu. Oczywiście mamy możliwość wypożyczenia kajaka, łódki czy roweru wodnego, pływania statkiem, żaglówką lub motorówką. Potencjał turystyczny Skorzęcina sprawił, że na tutejszym jeziorze powstał wakepark ze specjalnym wyciągiem do pływania na wakeboardzie [informacje: tutaj]– pojedynczej desce zastępującej narty wodne. Nie tylko ten sport cieszy się tu popularnością – w trakcie sezonu odbywają się zawody pływackie oraz regaty żaglowe.

Także rodzice z dziećmi nie będą mieli problemu z zagospodarowaniem czasu podczas wakacji w Skorzęcinie. W amfiteatrze położonym niedaleko plaży odbywają się przedstawienia teatralne dla najmłodszych, przeglądy piosenki i inne konkursy oraz koncerty. Dorośli natomiast bawić się mogą na imprezach tanecznych zarówno z muzyką na żywo, jak i obsługiwanych przez DJ-a. Wśród możliwości spędzania czasu nie brakuje też sportów zespołowych i indywidualnych, wycieczek w spokojne tereny, gdzie podziwiać można dziką naturę, możemy też zobaczyć liczne atrakcje w odległości kilkudziesięciu kilometrów. Na miejscu natomiast dostępne jest dobre zaopatrzenie i różnego typu noclegi. Skorzęcin pozwala spędzić ciekawie wczasy, a przy tym okazuje się to korzystne cenowo.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>