Kulp

Sarbinowo – atrakcje turystyczne

Bez kategorii 1 Comment

Chcąc się przekonać, które miejsce nad naszym polskim morzem będzie najlepsze, jeśli chodzi o wypoczynek wakacyjny, warto rzeczywiście wziąć pod lupę Sarbinowo. Jest to niewielki kurort, a dokładniej wioska znajdująca się w województwie zachodniopomorskim. Owe miasto znajdziemy niedaleko Koszalina, ponieważ zlokalizowane jest właśnie w powiecie koszalińskim.

Na pewno w pierwszej chwili chcemy się dowiedzieć ile ciekawych miejsc znajduje się w tym kurorcie, byśmy później nie mieli jakichkolwiek złudzeń ku temu, że mogliśmy wybrać inne miejsca noclegowe, natomiast baza noclegowa w tej miejscowości wygląda całkiem zachęcająco {}. Najpierw dowiemy się więc jakie atrakcje turystyczne się tu kryją, a następnie zarezerwujemy kwatery w Sarbinowie. Oczywiście większość turystów, którzy już tutaj przyjadą najczęściej wybierają się na atrakcyjną plażę, która chociaż w czasie sezonu kipi od turystów, to mimo wszystko można znaleźć tutaj całkiem spokojny dla siebie zakątek.

Sarbinowo zostało ochronione przez mur oporowy, który miał na celu przede wszystkim ochronę miasteczka, przed całkowitym podmyciem. Natomiast turyści bardzo szybko wykorzystali nowy element infrastruktury w tym kurorcie, jako deptak służący do spacerów, niemalże nad samym morzem. Przekonywującym faktem o tym, że właśnie w tym miejscu warto się zatrzymać jest chociażby to, że tutejsza baza noclegowa nie jest taka droga w porównaniu do okolicznych kurortów. To dla wielu osób chcących spędzić ciekawie wakacje przy tym nie wydając zbyt wielu pieniędzy, na pewno jest bardzo ważnym aspektem.

Do ciekawych atrakcji turystycznych w Sarbinowie zalicza się również małe ZOO prowadzone przez małżeństwo. Jest to oczywiście największa atrakcja dla małych dzieci, które nie tylko mogą zapoznać się z gatunkami zwierząt, takimi jak kozy miniaturki bądź świnki wietnamskie, dodatkowo mogą je spokojnie dokarmiać.

Warto dodać, że właśnie w tym kurorcie całkiem niedawno otworzono Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej {https://pl-pl.facebook.com/tceesarbinowo/}. Oznacza to, że w tym miejscu można dowiedzieć się dużo więcej na temat przetwarzania światła naturalnego na energię elektryczną. Oczywiście w samym Sarbinowie, jak i również okolicach znajduje się także sporo ciekawych zabytków i miejsc do zobaczenia, które mają przede wszystkim walory historyczne.

Related Posts

1 Comment

  • Brygida on 13 marca 2017

    Achh te przepiękne zachody słońca nad morzem, nie ma nic piękniejszego na świecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>