Kulp

Ostróda – atrakcyjny kurort

Bez kategorii No Comment

Co roku w sezonie wielu wczasowiczów decyduje się na wypoczynek w rejonie Warmii i Mazur nad pięknymi jeziorami otoczonymi gęstym lasem. Ostróda to jedna z najbardziej popularnych miejscowości na zachodzie Pojezierza, wspaniale położona nad pięcioma zbiornikami wodnymi i Kanałem Elbląskim [więcej ➪ Wikipedia]. Nie brak tu również atrakcji do zwiedzania, takich jak pochylnie na kanale, zamek krzyżacki, stare cmentarze i ruiny wojskowe. Turyści mogą także pospacerować po okolicznych lasach, wdychając świeże powietrze, bogate w olejki eteryczne i rozglądając się za grzybami. Przy jeziorach znajdują się atrakcyjne plaże otoczone drzewami, na których można wypocząć, wykąpać się w wodzie, pobiegać na piasku i poleżeć na kocykach. Akweny sporą popularnością cieszą się również wśród wędkarzy, którzy łowią z pomostów lub zasadzają się na ryby w zacisznych zatoczkach. Nie brakuje tu również rozbudowanej infrastruktury dla zwolenników uprawiania sportów wodnych, dla których wybudowano tu przystanie i wypożyczalnie sprzętu.

Sama miejscowość szczyci się piękną, średniowieczną architekturą i wieloma ciekawymi zabytkami, z których część można zwiedzać. Główną atrakcję stanowi zamek krzyżacki, który zbudowano już w XIII wieku, a w XIV poddano przebudowie, przygotowując warownię do wojny z Polską. Ciekawostką jest także wieża Bismarcka oraz wieża ciśnień, zbudowana w stylu neogotyckim. Nie brak tu również kilku wspaniałych kościołów i zabytkowego cmentarza oraz kilku dekoracyjnych kamienic. Piękne położenie Ostródy wśród jezior i lasów wpływa na jej sporą atrakcyjność turystyczną. Wiele osób przyjeżdża tu specjalnie po to, aby pochodzić po tutejszych lasach i zwiedzić malownicze zakątki nad jeziorami. Na potrzeby tych amatorów, wyznaczono szereg ciekawych tras PTTK dla pieszych, rowerzystów i zwolenników coraz to modniejszego nordic walkingu. Takie wycieczki w otoczeniu niezwykłej polskiej przyrody, podczas których oddycha się czystym i świeżym leśnym powietrzem bogatym w olejki eteryczne, wspaniale wzmocnią i zregenerują organizm wczasowicza.

Wiele osób w tym kurorcie nad jeziorami wykupuje sobie noclegi [patrz ➪ meteor], Ostróda jest bowiem niezwykle atrakcyjnym miastem, które kusi przyjezdnych wspaniałym położeniem wśród jezior i puszczy, szerokimi możliwościami uprawiania sportów wodnych, festiwalami kulturalnymi i szeregiem zabytków, takich jak słynny zamek krzyżacki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>