Kulp

Nadmorski obraz Sianożęt

Bez kategorii 2 Comments

W zasadzie wśród polskich turystów wyróżniamy dwie grupy. Jedni uwielbiają wszystkie miejscowości górskie takie jak: Zakopane, Szczawnicę, czy Myślenice (wpisz w wyszukiwarkę hasło: „miasto Myślenice”), a inni wolą wakacje spędzić nad morzem.

Bezpośrednie położenie wsi Sianożęty nad morzem, piaszczyste plaże i okoliczne tereny to atrakcje kulturowe. Podczas spaceru przez Błękitny Szlak odkryjemy prawdziwe bogactwa przyrody. Jednym z takich bogactw jest dąb „Bolesław” (wpisz w wyszukiwarkę hasło: „dąb Bolesław”), najstarsze drzewo w Polsce. Walory uzdrowiskowe i rekreacyjne Sianożęt przyciągają turystów zarówno szukających spokoju jak i tych, którzy chcą tanio spędzić czas nad morzem.

Plażę w Sianożętach pokrywa drobny, żółty piasek, przyjemny w kontakcie z naszymi stopami. Wybrzeże w Sianożętach jest typu wydmowego, a wysokość wydm dochodzi do około 40 m. Bogata roślinność dodatkowo uwydatnia piękno przyrody i zakątków wybrzeża. Czysta, a zarazem piaszczysta plaża w Sianożętach gwarantuje znakomite warunki kąpieli w czystej wodzie morskiej.

W Sianożętach bazy noclegowe (wpisz w wyszukiwarkę hasło: „Sianożęty meteor”) oferują bogate zaplecza ośrodków wczasowych, domków drewnianych, umeblowanych z pełnym wyposażeniem. Wygodne pokoje charakteryzują się przestrzennością z balkonami lub zadaszonym tarasem. Turystyka jest tu mocno rozwinięta zarówno od strony atrakcyjności miejsc, jak i smacznej i zdrowej domowej kuchni. Nawet szwedzkie bufety zadowolą podniebienie każdego turysty. Gwarantowane pełne wyżywienie to dodatkowy atut nadmorskich obiektów wypoczynkowych i rekreacyjnych. W Sianożętach znajdziemy w okresie zimowym miejsca z noclegami ogrzewanymi.

Atrakcją dla turystów w Sianożętach niewątpliwie będzie możliwość nauki jazdy konnej, jak również przejażdżki o zachodzie słońca nad brzegiem morza. Kolejnym ciekawym miejscem, które warto odwiedzić będąc w Sianożętach, jest park linowy w Ustroniu Morskim oddalonym zaledwie kilka kilometrów. Gibon posiada w ofercie 8 tras zróżnicowanych pod względem ilości przeszkód, trudności oraz długości. Nieopodal, w gminie Ustronie Morskie będziemy mieli okazję zobaczyć, a także podziwiać piękno przyrody w postaci dęba szypułkowego, 640-letniego o wdzięcznej nazwie Warcisław, do którego prowadzi niebieski szlak.

Related Posts

2 Comments

  • Arni on 10 kwietnia 2017

    Sianożęty to przyjemna miejscowość nadmorska. nocleg w takim otoczeniu przyrody to sama frajda!

  • Jarcio on 10 kwietnia 2017

    Nocleg w domku blisko plaży – Sianożęty, przybywam w te wakacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>