Kulp

Myślenice – zabytki małe i duże

Bez kategorii 1 Comment

Z pięknego Bolesławca  [o czym tutaj: http://energy-media.pl/muzeum-ceramiki-w-boleslawcu-807/] ruszamy do nie mniej wartościowej miejscowości na południu Polski. Myślenice, to powiatowe miasto w województwie małopolskim [więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3%B3dztwo_ma%C5%82opolskie]. Przyciąga turystów szczególnie zimą bazą wypoczynkowo-rekreacyjną w dzielnicy Zarabie. Jest to raj dla narciarzy, a w lecie dla rowerzystów, tak więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Warto odwiedzić Górę Chełm z punktem widokowym i najdłuższym wyciągiem krzesełkowym w Polsce, skąd możemy podziwiać Rezerwat Bluszczu. Możemy tutaj w lecie wwieść rowery i dla osób lubiących adrenalinę zjechać z tej góry szlakiem.

Ze szczytu Góry Chełm roztacza się przepiękna panorama na Myślenice i okoliczne wzniesienia. Znajduje się tutaj wieża widokowa, z której możemy podziwiać okolicę, jest to główna atrakcja tego miejsca, gdyż przy odpowiedniej pogodzie może udać nam się zobaczyć Tatry.

Koniecznie trzeba zobaczyć także rynek z zabytkowymi kamieniczkami i Muzeum Regionalne, gdzie możemy podziwiać zbiory przedstawiające kulturę oraz życie codzienne dawnych ludzi, a także wystawy ukazujące przeszłość tego regionu. Aktywnie spędzić czas możemy w Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie do naszej dyspozycji jest basen – w Centrum Wodnym Aquarius – boiska do gry, korty tenisowe czy inne rozrywki. W Myślenicach mamy także Park Linowy, który będzie atrakcją dla całej rodziny. Warto zobaczyć Sanktuarium Najświętszej Marii Panny, gdzie obserwuje się kult obrazu Matki Boskiej Myślenickiej, który jest przyczyną licznych pielgrzymek.

W Myślenicach trzeba zatrzymać się na dłuższy wypoczynek, wtedy też warto pomyśleć o noclegu. Baza noclegowa to hotele, pokoje gościnne, kwatery czy pensjonaty [lista: http://noclegi.interia.pl/myslenice,0.html]. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie można także narzekać na bazę gastronomiczną, gdyż mamy tu wiele restauracji, kawiarni, lodziarni czy pubów. Zarówno dzieci jak i dorośli znajdą dla siebie odpowiednie miejsce i moc atrakcji, jakie zapewniają Myślenice.

Po zwiedzaniu możemy oddać się rozrywce, na przykład wybierając się na koncert, imprezę czy jakiś organizowany tutaj festiwal. W Myślenicach czas płynie bardzo szybko i zawsze będziemy mieli niedosyt tego miejsca i zapragniemy je ponownie odwiedzić, dlatego warto zaplanować sobie tutaj dłuższy urlop z całą rodziną. Nie musimy się obawiać, że nie spodoba nam się tutaj, gdyż każdy znajdzie coś dla siebie.

Related Posts

1 Comment

  • reggeWoman on 31 marca 2017

    Myślenice same w sobie są zabytkowe i bardzo urocze 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>