Kulp

Muzeum ceramiki w Bolesławcu

Bez kategorii No Comment

Ceramika [informacje dla zainteresowanych na stronie Wikipedii] odegrała bardzo ważną rolę w historii wielu miast, więc nie ma nic dziwnego w tym, że tak wiele miejsca poświęca się jej na różnych wystawach. Wielu turystów jest chętnych do ich odwiedzenia, ale nie w każdym mieście jest to możliwe. Na szczęście w Bolesławcu, dysponującym bogatą bazą noclegową [informacje dla chętnych na portalu Meteora], nie ma z tym problemu.

Można zwiedzić tu muzeum ceramiki, które ulokowane jest przy ulicy Mickiewicza. Budynek jest bardzo estetyczny, ponieważ tworzy część dawnych murów obronnych, więc można połączyć na miejscu dwa elementy w jeden, oczywiście biorąc pod uwagę zwiedzanie. W obecnej formie muzeum działa od kilkudziesięciu lat i nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Z tego też względu wielu turystów z całego świata chętnie odwiedza to miejsce, aby rozwinąć swoją wiedzę w zakresie ceramiki. Nie jest to trudne, gdyż za edukację gości odpowiada przewodnik, który jest dokładnie przeszkolony pod tym kątem i wszystkim dokładnie wyjaśni wszelkie nurtujące kwestie. Jeśli już jesteśmy przy historii, warto wrócić myślami do Szklarskiej Poręby, gdzie też stare dzieje w mieście odegrały istotną rolę [dla przypomnienia na stronie Energy-media].

Prezentowane są tutaj bogate zbiory ceramiki, najstarsze pochodzą z okresu średniowiecza. Kryje się tu wiele tajemnic, jest to bardzo dużą atrakcją zwłaszcza dla starszych osób, które lubią ciekawostki ze świata ceramiki. W muzeum każdy może zapoznać się również z eksponatami dotyczącymi wykopalisk regionalnych. Znajduje się tutaj również dział biblioteczny oraz organizowane są atrakcyjne wystawy czasowe. Jak widać wyraźnie warto udać się do tego muzeum przynajmniej raz w życiu, bo nikt nie powinien pożałować takiego kroku.

Najbardziej wymagające osoby mogą zwiedzić dział historii, co jest świetną opcją dla wszystkich miłośników tej dziedziny. Ceny za bilety nie są zbyt wygórowane, więc każdą osobę będzie stać na wizytę w muzeum ceramiki w Bolesławcu, gdzie można zaliczyć edukację na najwyższym poziomie. W tym miejscu dostępne są również różne ciekawe wzmianki o okolicznych garncarzach, z którymi można się zapoznać w dowolnym momencie.

Zdecydowanie się na wizytę w Bolesławcu to dobry pomysł dla wszystkich ciekawych świata turystów. Z tego też względu na takie wycieczki wybiera się coraz większa liczba osób, nie tylko z Polski. Tamtejsza baza noclegowa jest jedną z lepszych pod kątem turystycznym w okolicy. Warto zwiedzić zwłaszcza opisane wyżej muzeum, aby zapoznać się z wyrobami ceramicznymi z dawnych lat.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>