Kulp

Co zobaczymy w Ustce?

Bez kategorii No Comment

Większość atrakcji w nadmorskich miasteczkach można do siebie porównać, ponieważ często się one powtarzają. To stwarza jednak ten powtarzalny-niepowtarzalny klimat. W końcu przyjeżdżamy tutaj, aby „zaznać” tych typowych atrakcji. Czasami jednak wymagamy czegoś więcej niż leżenia na plaży i jedzenia gofrów. Czy takim wymaganiom może sprostać Ustka?

Przede wszystkim warto skupić się na standardach noclegów Ustki. Tutaj mamy spory rozrzut. Są miejsca tanie i mające wątpliwą jakość, ale w końcu jaka cena taka jakość. Z drugiej strony mamy naprawdę wysokiej klasy hotele i pensjonaty, w których możemy spędzić urlop w komfortowych i bezproblemowych warunkach.

Infrastruktura jest typowo turystyczna, czyli większość dróg prowadzi albo na miejscową promenadę, albo do centrum miasteczka. A tutaj mamy już dosłownie wszystko – stragany z miejscowymi pamiątkami, magnesami, kubeczkami i wszelkiego rodzaju gadżetami. Oczywiście pomijając kłusy, a nawet galopy ignorancji, ponieważ u niektórych można spotkać pamiątki „typowe” dla bałtyckiego kurortu, czyli np. kubki z napisem Zakopane lub ciupagi. Tę kwestię trzeba zostawić bez komentarza. Jest tutaj również bardzo dużo sprzętów do gry i zabaw dla dzieci, takich jak konsole do gier czy automaty. Młode dziewczyny handlują różyczkami i w tym przypadku mamy możliwość przeniesienia fikcji filmowej na realny grunt – chyba każdy kojarzy scenę z filmu „Poranek Kojota” – „może różyczki dla dziewczyny piękny kawalerze?”. Ludzie mają okazję tu zarobić tylko przez około 4 miesiące w roku, a w dalszej części roku trzeba utrzymywać się właśnie z tych zysków.

Bardzo ważny jest port, kiedyś pełnił on czysto gospodarczą rolę. Obecnie również, jednak bardziej interesują się nim turyści niż rybacy. To właśnie dlatego wokół powstaje dużo knajp oraz barów. Ustka jest miastem, w którym najwcześniej powstało najwięcej karczm, już w samym XVI wieku było ich podobno aż siedem. Nic więc dziwnego, że marynarzom tak podobał się ten port i przybywali tu jak najczęściej w interesach. To miasto pełne typowych i nietypowych atrakcji. Są elementy zaskoczenia, jednak mieszczą się one w granicach dobrego smaku i wypoczynku.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>