Kulp

Bliski kontakt z przyrodą w Polańczyku

Bez kategorii 1 Comment

Polańczyk to wieś wypoczynkowa nad Jeziorem Solińskim, siedziba Urzędu Gminy Solina. To największy w Bieszczadach zespół sanatoriów i domów wczasowych. Wieś istniała już w 1580 pod nazwą Polieszczańskie. Obecna nazwa przyjęła się w XVII wieku. Polańczyk był skromną wsią do lat 60 ubiegłego wieku kiedy to powstał Zalew Soliński. Wtedy to zaczęto budować ośrodki wypoczynkowe, a w kilka lat później sanatoria.

Ofert noclegowych z bonusami (zobacz – noclegi Polańczyk) na pewno nie zabraknie, jest on dobrze przygotowany na przyjęcie nawet najbardziej wymagających turystów. Jest tam też dużo miejsc w pensjonatach, domkach. Jest hotel i ośrodek wypoczynkowy. Można zamówić wyżywienie. Baza gastronomiczna jest także zapewniona.

Obecnie w Polańczyku jest około 1500 miejsc dla kuracjuszy. Sanatoria są dobrze wyposażone i wygodne. Przy nich znajdują się boiska, korty tenisowe, miejsca spacerowe. Doświadczony personel zapewnia efektywną kurację i rehabilitację.

W Polańczyku (zobacz – więcej informacji) występują wody mineralne, których działanie wykorzystywane jest w kuracji pitnej i kąpielach leczniczych. W sanatoriach leczy się między innymi. choroby ortopedyczno-urazowe, choroby górnych dróg oddechowych, choroby reumatologiczne, endokrynologiczne, kardiologiczne i nadciśnienie oraz cukrzycę i otyłość, a także choroby żołądka i jelit, infekcji dróg moczowych. Jeśli chodzi o walory miejscowości to wymieniać można długo. Jest tu zalew z kąpieliskiem i przystanią. Można odbyć rejs statkami pasażerskimi, jachtami, rowerkami wodnymi, kajakami czy też łódkami wiosłowymi. Rowerek wodny jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Bardzo przyjemna jest też wyprawa kajakiem. Można opłynąć wyspy i podziwiać piękno gór i wody.

Dla amatorów mocnych ważeń możliwe jest nurkowanie, a dla miłośników wędkarstwa połowy ryb. Na przystani organizowane są też wieczorki taneczne. Na turystów pieszych w Polańczyku i okolicy czekają liczne szlaki spacerowe, a na miłośników rowerów trasy rowerowe. Z szlaków spacerowych polecić można Perłę Polańczyka. Trasa jest łatwa. Początek i koniec ścieżki znajduje się w pobliżu przystanku PKS Polańczyk Uzdrowisko. Czas przejścia to około 2 godziny.

Innym szlakiem jest Niebieska Łezka. Ten szlak jest niezbyt trudny, ale długi, bo przejście trwa około 5 godzin. Początek, a zarazem koniec ścieżki znajduje się obok przystanku PKS w centrum Soliny. Tras rowerowych też jest kilka. Są o różnym stopniu trudności i długości. Polańczyk jest dobrze przygotowany na przyjęcie gości. Baza noclegowa jest zapewniona. Jest dużo miejsc w pensjonatach, domkach. Jest hotel i ośrodek wypoczynkowy. Można zamówić wyżywienie. Baza gastronomiczna jest także zapewniona.

Related Posts

1 Comment

  • Malena on 14 lutego 2017

    W Bieszczadach to przede wszystkim kontakt z przyrodą wchodzi w grę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>